Veľký okruh Slovinskom

cena od 379€ / osoba | autobusom | 6 dní

Slovinsko. je krajinou, ktorú si práve s našou častokrát zamieňajú. Čo by Vás mohlo na Slovinsku zaujať? Nespútaná alpská príroda, skalné bralá a hlboké rokliny, divoké rieky s kryštálovou vodou, či dokonca prírodné parky a jaskyne. Krásne prímorské pobrežie s mestami Portorož, Piran, Koper a Izola. Alebo vás viac očarí história spojená s neďalekým Talianskom a prepojenou s rodom Habsburgovcov.

Najlepšie na záver? Ľubľana, ktorá je kombináciou ďalekej histórie a architektúry 20. storočia, s príjemnými kaviarňami a rušným mestským životom. Hor sa na Slovinsko!

 • 1. deň - slovinské jazero Bohijn a vrch Triglav

  Odchod v skorých ranných hodinách a cesta cez Rakúsko. Roklina Vintgar - patrí medzi najkrajšie a najnavštevovajnejšie miesta v Triglavskom národnom parku (1,5 km dlhá a až 250 m hlboká, dostupná a zvládnuteľná všetkým vekovým kategóriam). Rozprávkovú atmosféru, ktorú svojím zjavom vytvára je nezameniteľná. Najväčšie slovinské jazero Bohijn, kde podľa dávnej legendy dal Boh ľuďom tento najkrajší kút krajiny, keď zistil akí dobrí a skromní ľudia v nej žijú. Nasleduje výjazd kabínkovou lanovkou na Vogel. Výhľady na Bohijnské jazero a panorámu Julských Álp vrátane majestátneho Triglavu.

 • 2. deň - Jazero Bled a Škofja Loka

  Kto by ho z obrázkov nepoznal - jazero Bled s kostolíkom na malom ostrove a v pozadí majestátne Alpy. Málo čo sa tomuto pohľadu vyrovná. Absolvujeme plavbu loďou na Bledskí ostrov. Z ostrova na brale uvidíme bledskí hrad - vraj najkrajší v Slovinsku. Posúďte s nami. Múzeum o lokalite a osídlení mesta Bled, historická tlačiarenská dielňa a hradná pivnica s vínom, v ktorej si môžeme vybrané víno aj sami zazátkovať. Ochutnáme krémový koláč, ktorý mnohí prirovnávajú "nášmu" krémešu. Jeho autor Ištvan Lukačević ho po prvý krát upiekol v hoteli Park na Blede, kde bol vedúcim miestnej cukrárne. Úžasné a dychberúce historické mesto - Škofja Loka. Je plné príbehov, mýtov a fantázie, ktorými žijú celé generácie miestnych obyvateľov. Pozoruhodné jadro mesta pripominá stredoveké bavorské mestá ako napríklad Bamberg Vás jednoducho dostane.

 • 3. deň - Ľjublana

  Ľubľana, ktorá pôsobí skôr dojmom provinčného mesta ako hlavného mesta európskeho štátu. Nedajte sa však oklamať prvým dojmom. Má toho veľa čo ponúknuť. Prejdeme všetko, čo za to stojí. Ostatné necháme na Vás. Prechádzka hlavným bulvárom nazývaným Slovenska cesta, kde budeme môcť vidieť Ľubľanský hrad, ktorý prešiel náročnou rekonštrukciou a od roku 2007 ho spája s centrom aj lanovka. Nevynecháme Prešerenovo námestie (Prešernov trg) s renesančným kostolom. Symbolom mesta je všadeprítomný drak (Jubljanski zmaj). Atmosféru dopĺňajú početné kaviarne s podniky ponúkajúce miestne špeciality ako najtypickejší slovinský dezert zemiakový koláč s rôznymi druhmi plnky.

 • 4. deň - podzemný Grand Canyon či jaskyňa?

  Krasový unikát, podzemný Grand Canyon alebo najkrajšia jaskyňa Európy - Škocjanska jaskyňa (UNESCO). Viac než 5 kilometrov dlhá a 200 metrov hlboká krasová jaskyňa s mnohými vodopádmi. Ide o jedno z najvýznamnejších miest na svete na štúdium krasových javov vo vápenci. Príbeh lipicánskych kočov. Jeden z najstarších žrebčínov Európy, kde sa vyše štyri storočia chovajú lipicánske kone obľúbené najmä pre svoju tvrdosť, skromnosť a učenlivosť. Žrebčín s prísnou hierarchiou najzdatnejších lipicanských žrebcov a kobýl založil rakúsky veľkovojvoda Karol II. v roku 1580, v čase najväčšieho rozkvetu dynastie Habsburgovcov. Uvidíte ukážky zo španielskej dvornej jazdeckej školy, ktorú do dokonalosti priviedli Rakúšania zásluhou koní z Lipice.

 • 5. deň - prímorský Piran

  Sloviské Benátky - výnimočný, prímorský a jedinečný Piran. Architektúra sa veľmi nápadné ponáša na talianske Benátky nakoľko ho benátčania spravovali a vládli mu vyše 500 rokov. Kostol svätej Trojice s freskami z 15. storočia v malej dedinke Hrastovlje (UNESCO) - navštívime ju podľa časových možností. Hrad Predjama - jedinečný hrad akoby vrastený do skaly patrí jednoznačne k najpozoruhodnejším hradom v Európe. Je síce chudobnejší na interiérové vybavenie, no nič to nemení ja jeho kráse a tajomnosti. Nechajte sa prekvapiť.

 • 6. deň - mestečko Kobarid

  Mestečko Kobarid. Práve tu sa odohrala bitka o Caporetto. Medzi najznámejších účastníkov tejto konfrontácie na tomto fronte patril Ernest Hemingway, ktorý svoje spomienky zachytil v známej knihe Zbohom zbraniam. Napoleonov most ponad rieku Soču - krištáľovočistá, modrozelená, pokojná aj nespútaná vytekajúca z jaskynných systémov Julských Álp. Ľahká turistika k vodopádu Kozjak. Po ceste domov nás čaká ešte jedno prekvapenie. Zbogom Slovenija!

Cena zahŕňa

 • Autobusovú dopravu
 • 5x ubytovanie s bufetovými raňajkami
 • Sprievodcu CK
 • Slúchadlá počas prehliadok
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

 • Vstupy
 • Kompletné cestovné poistenie
 • Plavby
 • Pobytová daň v hoteloch

Váš firemný zájazd bude v dobrých rukách!

Rezervujte ešte dnes

* povinné

Prosím, vyplňte všetky povinné polia.

Musíte súhlasiť to spracovaním osobých údajov.